Idealna koszula męska

            Podstawowym elementem wyposażenia męskiej szafy jest klasyczna koszula. To część ubioru, która w modzie męskiej ma pierwszoplanowe znaczenie. Od lat była przywilejem wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki poddawana była niezliczonym zmianom, ponieważ na początku była ściśle ukrywaną bielizną. Częstym zmianom ulegała jej długość. Dla niższych warstw społecznych była pospolitym codziennym odzieniem. Koszule tworzone były z naturalnych materiałów. Upłynęło wiele czasu by móc tytułować je kwintesencją elegancji. W drodze ewolucji stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być bardziej widoczna i ozdobna. Ówczesne koszule były bardzo strojne. Często były zdobione złotą lub srebrną nitką. Z upływem czasu stawiano jednak na skromność w ubiorze. Zaczęły upowszechniać się bardziej stonowane materiały, które wyparły efektowne jedwabie i satyny.

            Znana nam dziś koszula stała się powszechna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Funkcjonalności dodały jej sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Koszule, zwłaszcza w śnieżnobiałej bieli są znakiem największej elegancji. Współczesne modele posiadają sztywny kołnierzyk oraz zapięcia na guziki. Mogłoby się wydawać, że koszula męska nie może niczym zaskoczyć. Nic bardziej mylnego. Koszulę zdobić mogą rozmaite kołnierzyki, które dobierać należy z uwagi na kształt twarzy. Wyróżnia się kołnierzyki typu Kent, które uważane są za najbardziej klasyczne oraz uniwersalnie pasujące do każdego owalu twarzy. W stylu biznesowym świetnie sprawdzają się kołnierzyki z guzikami. Nietuzinkową propozycją są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.

            Jeśli chodzi o kroje koszul męskich, panowie również mają znakomity wybór. Idealnie dopasowana koszula powinna być drugą skórą i gwarantować najwyższą swobodę. Stawiamy na naturalne tkaniny, które posłużą wiele lat. Domieszki elastycznych włókien pozwalają na bardziej wyszczuplone kroje oraz są szczególnie cenione przez panów o nieregularnych sylwetkach. Wyróżniamy m.in. niezwykle lubiane kroje super slim. Kroje wyszczuplone cieszą się ogromną popularnością, ponieważ gwarantują fenomenalne optyczne wyszczuplenie. Nie bez znaczenia dla ostatecznego wyglądu są używane tkaniny. Dostępny wybór jest imponujący. Z łatwością można wybrać kolorowe kratki lub bardziej subtelne prążki. Zależnie od gustu możemy stawiać na mniej lub bardziej widzialną fakturę tkaniny. Jesienią warto zainteresować się dzianinowymi koszulami w stylu casualowym, które razem z podwiniętymi rękawami stanowią świetną bazę do weekendowej stylizacji.

            Wielu Panów z pewnością może zapytać jaka koszula będzie tą najbardziej elegancką. Kluczowe są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W ofercie marki Lavard panowie znajdą szeroki wybór eleganckich męskich koszul. Białe i błękitne modele znajdą zastosowanie w zestawach biurowych. Swoich fanów znajdą także unikatowe abstrakcyjne desenie. Dzięki wysokim jakościowo tkaninom eleganccy mężczyźni z pewnością stworzą wytworne zestawy formalne. Zapraszamy do skorzystania z szerokiej oferty marki Lavard.